چقدر بخوابم تا موفق باشم؟

 

پاسخ:

هرچقدر که بدنت نیاز دارد و دوست داری

 

مدتی است در پیج های مختلف انگیزشی در اینستاگرام و حتی وبسایت های مختلف مطالبی ذکر میشود مبنی بر عادت های افراد موفق ، مثلا :

  • روتین صبحگاهی ای که هرکس دارد
  • کارهای روتینی که در طی روز اش انجام میدهد
  • ساعت بیداری و ساعت خوابش
  • و….

انتشار یک چنین محتواهایی اصلا موضوع بدی نیست و خیلی هم خوب و جذاب است و میتواند عادت های خوب و مفیدی را به عادت های روزانه ی افراد اضافه کند. اما درگیر این موضوعات شدن صد در صد اشتباه است و انسان را از خودش دور میکند.

یعنی چه؟

منظورم از درگیر این موضوعات شدن  زمانی است که تو به صورت افراط گونه ای سعی میکنی که خودت را کنار بزنی و عادت های رفتاری افراد دیگر را در خودت ایجاد کنی.

اجازه بده بیشتر برای تو توضیح بدهم:

فرض کن تو انسانی هستی که بدنت به ۸ ساعت خواب احتیاج دارد و در صورتی که کمتر از ۸ساعت بخوابی نمیتوانی بازدهی ای که میخواهی را طی روز داشته باشی یا به هر دلیلی علاقه داری که هشت ساعت در روز بخوابی یا حتی بیشتر،اما با خواندن یکسری مطالب،این طرز فکر به تو منتقل میشود که :

اگر تو هشت ساعت بخوابی دیگر نمیتوانی فردی موفق باشی،از دیگران عقب میوفتی،نمیتوانی ثروتمند بشوی و نمیتوانی به جایگاهی که میخواهی در زندگیت برسی….

و حالا در صورتی که تو هشت ساعت خواب عزیزی که دوست داری را تجربه کنی وجودت پر از احساس منفی و احساس بد میشود و ارتعاشاتت منفی میشود و عذاب وجدان میگیری و چون از درون احساس میکنی که دیگر نمیتوانی به موفقیت برسی واقعا هم همین اتفاق رخ میدهد و نمیتوانی موفقیتی که میخواهی را تجربه کنی.

 

این درگیر شدن است…این مقایسه کردن خودت با دیگران است.این اهمیت ندادن به ارزشها و ارزشمندی های خودت است

برای حل شدن این ذهنیت ها در وجودت عزت نفست را باید بالا ببری ،اینقدر بالا ببری که دیگر به جزمعیارهای خودت و آنچه خودت عمیقا میخواهی هیچ عامل دیگری را در موفق شدن یا نشدنت اثر گذار نبینی

تا به جز معیارهای خودت و ارتعاشات خودت گمان نکنی که چیز دیگری میتواند موفق شدن یا موفق نشدن تو را تعیین کند.

اینقدر عزت نفست را بالا ببری و احساس ارزشمندی کنی که درک کنی که تو میتوانی موفق بشوی آنهم به هر سبک و سیاقی که خودت درونیت عمیقا میخواهد.

اینقدر عزت نفست را بالاببری که دیگر زندگی خودت را با زندگی کسی دیگر مقایسه نکنی.

الگو بگیری

الهام بگیری

نکات مثبت زندگی دیگران را در زندگی خودت پیاده کنی

اما گمان نکنی که اگر مثلا ساعت خواب ات مانند فلان فردی که به موفقیت رسیده نباشد ،تو نمیتوانی موفق بشوی!!!!!!!

و به جای این افکار خودت را بیشتر بشناسی،با بدنت بیشتر در صلح باشی و متوجه بشوی که خود تو به چه میزان خواب احتیاج داری و چقدر دوست داری بخوابی و بعد به دور از هرگونه فکر مزاحم مسیر خودت را بروی و موفقیتت را به سبک خودت خلق کنی.

این را بدان که تو به این جهان نیامده ای که مسیری که فرد یا افرادی دیگر طی کرده اند را  بخواهی طی کنی! این را بدان که تو به این جهان آمده ای که مسیر خودت را برای موفقیت بسازی

این را بدان که به تعداد همه ی انسان های روی کره ی زمین،راه وجود دارد برای موفق شدن و تو مجبور نیستی که بخواهی مسیر شخص دیگری را بروی.

اگر آن مسیر را دوست داری،اگر حال ات با آن مسیر خوب است،از آن مسیر برو اما گر حال ات با آن مسیر خوب نیست،این را بدان که مجبور نیستی و میتوانی مسیر خودت برای موفقیت را خلق کنی.(همانگونه که انیشتین ۱۰ ساعت میخوابید اما فردی بسیار موفق هم بود….چون هیچ ارتباطی به ساعت خواب ندارد!!!!)

 

این ویدئو را ببین تا نگرشی نو و ارزشمند در درون تو ایجاد شود

این محتوا رایگان نیست!
و
بهای آن،شتراک گذاشتن آنچه از این فایل یادگرفته ای با دیگران،در کامنت ها میباشد
تا افراد بسیاری بتوانند از زاویه ی نگاه تو با مفهوم این فایل آشنا بشوند