(این فایل به صورت لایو در اینستاگرام برگزار شده است)

هدفگذاری متعادل برای شروع هر فعالیت جدید

 

اگر میخواهی بتوانی فعالیت های جدیدی را که آغاز میکنی،به موفقیت برسانی،در ابتدا باید با تمام آنچه که پشت سر گذاشته ای،به صلح برسی.

به این معنا که به آنچه بر تو رخ داده آگاه بشوی،سپس آنرا بپذیری و خود را بابت هر اتفاقی که افتاده و هر نتیجه ای که کسب کرده ای ، ببخشی.

تنها در این  صورت است که میتوانی بدون حمل کردن بار سنگین اشتباهات و شکست ها و تجربه های ناخوشایند گذشته،آینده ات را خلق کنی و درصورتی که اینکار را نکنی،چون همیشه احساسات بد ناشی از تجربه های گذشته همراه تو است ،این احساس بد در عملکرد تو اثر میگذارد و موجب میشود که نتوانی تمام توانایی های خود را در مسیر خلق اینده ،نشان بدهی و از آنها استفاده کنی.

یادت باشد هیچ فردی نمیتواند با نارضایتی از گذشته،آینده ی خود را بسازد . در ابتدا باید با هر اتفاقی که در گذشته مان رخ داده است به صلح برسیم و سپس میتوانیم حرکت کنیم و آینده ای متفاوت از گذشته مان ، برای خود ایجاد کنیم.

پس قبل از شروع هر برهه ی جدید در زندگیت ابتدا یک نگاهی به گذشته ی خود داشته باش،آنچه که از آن راضی هستی را بنویس و بابت آن سپاسگزار باش.سپس شروع به نوشتن نارضایتی های خود کن و اشتباهاتی که انجام داده ای ،از انها بابت وجودشان و بابت درسهایی که به تو دادند و میزانی که تو را رشد دادند ،تشکر کن،درسهایی که به تو دادند را یادداشت کن و سپس خود را ببخش و از زیر بار فشار آنها رها شو.

چرخ زندگی چیست و چرا باید بر مبنای آن برنامه ریزی و هدفگذاری کنیم

اگر زندگی خود را همانند چرخی در نظر بگیریم،این چرخ پره های مختلفی دارد که اگر این پره ها متعادل در کنار هم قرار گیرند این چرخ میتواند نرم و روان حرکت کند و مسیر خود را به راحتی طی کند و همیشه روندی رو به جلو داشته باشد.

مفهومی تمثیلی به نام چرخ زندگی برای آن ایجاد شده است که ما انسان ها از زندگی تک بعدی دوری کنیم و به تمام ابعاد زندگیمان اهمیت بدهیم.البته که بسته به ویژگی های شخصیتی و ارزش های فردی هر کس،ناخوداگاه تمرکز او روی بخش هایی از چرخه یشتر از سایرین است اما این نباید به این معنی باشد که آن فرد به بخش های دیگر اصلا اهمیت ندهد.

بخش های مختلف چرخ زندگی شامل:

  • شغل و موفقیت های شغلی
  • پول و ثروت
  • خانواده
  • تفریح و سرگرمی
  • ارتباطات و دوستان
  • رشد و توسعه فردی
  • معنویت
  • سلامتی

میباشد که البته این دسته بندی ،دسته بندی ای است که در مقالات مختلف و منابع مختلف به آن اشاره شده است.(دسته بندی از زندگی متعادل از دیدگاه شخص من،مقداری متفاوت با این دسته بندی میباشد که در محتوایی اختصاصی در همین وبسایت به آن اشاره کرده ام).

ما برای داشتن زندگی متعادل باید به همه ی این بخش ها در زندگیمان توجه کنیم و برای آن برنامه ریزی و هدف داشته باشیم.و در صورتی که این کار را انجام ندهیم و فقط به بخش هایی از موارد ذکر شده بپردازیم،به مرور زمان با از دست دادن تعادل زندگیمان،احساس شادمانی در ما از بین خواهد رفت.حتی با وجود اینکه بتوانیم به موفقیت های خوبی هم در بخش های که روی آنهاتمرکز داشتیم ،برسیم باز هم احساس رضایت حقیقی از زندگیمان ،نخواهیم داشت.

پس همانگونه که در ویدئوی زیر توضیح دادم،حتما به تمام جنبه های زندگیت توجه کن و همه ی آنها را رشد بده تا بتوانی به احساس خوب پایدار در زندگی برسی.

 

این فایل ساعاتی قبل از شروع سال 1399 برگزار شده است.

این ویدئو رایگان نیست!
بهای دیدن این ویدئو به اشتراک گذاشتن مهمترین مطالبی که یادگرفته ای در کامنتها است
تا  این آگاهی ها از طریق تو ، برای افراد بسیاری مجددا یاداوری شود و بتوانیم موجب گسترش آگاهی ها در جهان بشویم

دیدگاهتان را بنویسید