آیا خودت به بدن خودت چاقو میزنی؟

 

آیا خودت به بدن خودت چاقو میزنی؟نه این چنین نیست و هیچکس خودش به بدن خودش چاقو نمیزند.و علت آن هم این است که درد جسمانی ناشی از چاقو زدن به خود آنچنان شدید است که هیچکس(کسی که در سلامتی عقلی باشد) ، هرگز این کار را انجام نمیدهد.

آیا میدانی که اتقاد مدام از دیگران و قضاوت دیگران هم همانند چاقو زدن به خودت است؟

بله درست متوجه شدی،دقیقا مثل چاقو زدن به خودت است منتها نه چاقو زدن به جسمت بلکه چاقو زدن به درونت.

و وقتی که چاقو به درون ما زده میشود اولین آسیب به عزت نفس وارد میشود و عزت نفس ما تخریب میشود.

 

  • چرا این اتفاق رخ میدهد؟
  • چرا انتقاد و قضاوت دیگران همانند چاقو زدن به خودمان است؟
  • چرا با این کار عزت نفسمان را نابود میکنیم؟

 

زمانی که تو  از کسی انتقاد میکنی و یا کسی را قضاوت میکنی و ارزشمند بودن یا نبودن کسی را با رفتارش میسنجی ، در واقع داری به ذهنت یاد میدهی که با خودت هم همینگونه رفتار کند.

 

ذهن همانند کودکان است.همانطور که کودکان از رفتارهای پدر  و مادرشان الگو میگیرند،ذهن هم از رفتارهای تو با دیگران و رفتارهای تو نسبت به دیگران الگو میگیرد و همان رفتار را با خودت اجرا میکند.

یعنی زمانی که تو افراد دیگر را به خاطر گذشته شان مورد انتقاد قرار میدهی و به آنها میگویی که بسیار زشت بوده اند و اکنون که ثروتمند شده اند تغییر کرده اند و این ثروتشان بوده که موجب شده آنها زیبا و ارزشمند بشوند.در واقع توداری به ذهنت این را منتقل میکنی که پس ارزشمند بودن یا نبودن خود من هم با ثروتمند بودن یا نبودنم تعیین میشود.

پس اگر من هم در گذشته زیبا نباشم(همه زیبا هستند منظورم داشتن زیبایی براساس معیارهای فرهنگ و جامعه است) ،لایق دوست داشته شدن نیستم و ممکن است بقیه ی افراد هم من را به خاطر گذشته ام قضاوت کنند.

یا اگر پول نداشته باشی زیبایی های تو هم به چشم نخواهد آمد و اگر میخواهی که دیگران زیبایی هایت را ببینند باید حتما بسیار ثروتمند بشوی و اگر ثروتمند نشوی ارزش زیادی در چشم دیگران نخواهی داشت.

و تازه حتی زمانی هم که ثروتمند بشوی بازهم گذشته ی تو همراه تو خواهد بود و دیگران تو را به خاطر گذشته ات قضاوت خواهند کرد.

در واقع تو رفتاری را با کسی انجام میدهی و ذهن تو هم عینا همان رفتار را با تو انجام میدهد و اساسا علت اینکه میگوییم قضاوت نکنید و انتقاد نکنید همین موضوع است.

در این ویدئو با تو در مورد فایلی صحبت کردم که به ظاهر انگیزشی است و مدتی است که در پیج های انگیزشی شبکه ی اجتماعی اینستاگرام دست به دست میشود.

این ویدئو ظاهری انگیزشی دارد اما در حقیقت این نوع انتقاد و این نوع قضاوت کایلی جنر (سلبریتی و چهره ی تلویزیونی و میلیونر معروف)آسیبی پنهان به انسان میزند.

آسیبی که همانند زخم شمشیر نیست که کاملا واضح و عیان باشد که از کجا ضربه وارد شده است بلکه همانند مورد حمله قرار گرفتن با سم است(توضیحات مفصل این موضوع در پادکست مربوطه).

و این محتواها بیشتر از آنکه انگیزشی باشد از یک خشم پنهانی نشأت میگیرد،خشم پنهانی که بسیاری از انسان ها نسبت به افراد موفق و ثروتمند دارند و به صورت این جمله ها بروز پیدا میکند.

تحلیل کامل این ویدئوی به ظاهر انگیزشی و خود ویدئو را میتونی پایینتر مشاهده کنی.

 

برای مشاهده ی ویدئو باید فیلتر شکنت را روشن کنی

 

این محتوا رایگان نیست!
و
بهای آن،شتراک گذاشتن آنچه از این فایل یادگرفته ای با دیگران،در کامنت ها میباشد
تا افراد بسیاری بتوانند از زاویه ی نگاه تو با مفهوم این فایل آشنا بشوند