چگونه ایده هایمان را بهتر کنیم؟

ایده هایم خوب نیست و میخواهم عالیتر بشوند

 

در مقاله های قبلی برایت پاسخ این سوال که میگوید:

ایده ها کجا هستند؟

را کامل باز کردم و برایت توضیح دادم که ایده ها همه جا هستند و برای همه ی انسان ها وجود دارند و همه میتوانند به ایده ها دسترسی پیدا کنند.

(این مقاله را میتوانی از طریق این لینک مشاهده کنی)

و در قسمت دوم همین مقاله هم برایت توضیح دادم که اینکه تو بتوانی ایده ها را ببینی یا خیر برمیگردد به اینکه تو

چه نوع نگاهی به وجود ایده ها برای همگان داری و اینکه ایا به این موضوع معتقد هستی و یا خیر

و

اینکه چه نوع باوری به خودت داری و اینکه ایا احساس میکنی که تو میتوانی و شایستگی دیدن ایده ها را داری یا خیر

(این مقاله را هم میتوانی از طریق این لینک مطالعه کنی و ویدئوی مربوط به آن را ببینی)

 

در ادامه ی این دو مقاله میرسیم به موضوع تخصصی تر در مورد اینکه چگونه باید ایده هایمان را عالیتر و فوق العاده تر و بهتر و خفن تر کنیم،میپردازیم.

میخواهم قبل از خواندن پاسخ این سوال هر آنچه را که تا کنون در مورد ایده ها و دستیابی به ایده ها میدانستی و گمان میکردی که درست هستند را بررسی کنی.

پس ادامه این متن را نخوان و با تایمر گوشی خودت 5 دقیقه زمان برای خودت در نظر بگیر و در این 5 دقیقه به این فکر کن که بنظر تو چگونه میتوان به ایده ها عالی و خفن رسید؟
هرآنچه را که به ذهنت میرسد یادداشت کن و بعد از آن با ذهنی باز و پذیرا ادامه ی این مقاله را بخوان .

 

وقتی از خودمان میپرسیم که چگونه میتوانم به ایده های عالی دست پیدا کنم؟

اساسا دو چالش اساسی مطرح میشود.

چالش اول این است که ما باید بتوانیم ذهن خود را قانع کنیم که اساسا میتوان به ایده های عالی دست پیدا کرد و ایده های عالی مخصوص افرادی که شرایط خاصی دارند نیست.

یعنی در وهله ی اول ما باید ذهن خود را متوجه این موضوع کنیم که هر انچه را که تاکنون درست میپنداشته لزوما درست نیست و باید اطلاعات و باورهای جدیدی را بپذیرد و در خود جای بدهد.

یکی از اساسی ترین این باورها و نگرش ها این است که ذهن باید این موضوع را در خود پذیرد که برای رسیدن به ایده های عالی و خفن و فوق العاده و خاص،نیازی به داشتن شرایط خاص نیست.

مثلا لزوما نیازی نیست که فرد:

 • خیلی باهوش باشد.
 • نخبه باشد.
 • تحصیلات بالایی داشته باشد.
 • کتاب های زیادی خوانده باشد
 • مدتها تجربه داشته باشد
 • مهارت بالایی داشته باشد
 • مدتها خاکخوری کرده باشد
 • از خانواده ای ثروتمند باشد
 • پارتی داشته باشد
 • پول زیادی داشته باشد
 • توانایی و قدرت باایی داشته باشد.
 • در آرامش باشد و درگیر مسأله ای در زندگیش نباشد.

ذهن اکثر افراد گمان میکند که برای رسیدن به ایده های عالی و فوق العاده باید حتما این ویژگی ها یا حداقل چندتا از این ویژگی ها را داشت و در غیر اینصورت نمیتوان به ایده های عالی دست یافت.

اما میخواهم با تو حقیقتی را درمیان بگذارم و آن حقیقت این است که:

هیچ کدام از این موارد حقیقتا ندارد.و برای دستیابی به ایده های عالی و حتی دستیابی به عالیترین ایده ها لزومی به داشتن هیچ کدام از این موارد نیست.

پس چرا ذهن من میگوید که باید حتما این شرایط را داشت تا بتوان به ایده های عالی رسید؟

ذهن ترجیح میدهد که به جای رو به رو شدن با فرصت های جدید و دیدن فرصت های جدید ، خود را سرگرم اطلاعات و دانسته های قبلی کند چون به این صورت انرژی بسیار کمتری را مصرف خواهد کرد.برای همین هم باید بدانید که اینکه ذهن شما اینگونه فکر میکند ،صرفا یک طرزفکری است که از خاطرات شما و یا از دیده ها و شنیده های شما به شما رسیده است.

چه فایده ای دارد اگراین را بدانم؟

زمانیکه متوجه این موضوع بشوی و بدانی که اینکه ذهنت اینگونه فکر میکند،حقیقتا ماجرا نیست و صرفا یک طرز فکری است که در ذهن تو وجود دارد،در نتیجه متوجه این موضوع میشوی که میتوان این طز فکر را با طرز فکری دیگر جایگزین کنی که به تو قدرت بیشتری را میدهد و بیشتر به نفع تو خواهد بود

 

پس درس اول در رسیدن به ایده های عالیتر و فوق العاده تر درک کردن این موضوع است که :

برای  دیدن ایده های عالی و فوق العاده و به هیچ عنوان نیازمند داشتن پیش نیاز نیستی و خداوند ،خالق جهان هستی،به هیچ عنوان هیچ پیش شرطی را سر راه اینکه تو بتوانی بهترین ایده ها را ببینی قرار نداده است.

و این به ین معنی است که تو از همین الان و با همین شرایطی هم که داری و با هر میزان تحصیلات هم که داری با هر میزان توانایی هم که داری و با هر میزان تجربه ای هم که داری و با هرآنچه که داری ،تو میتوانی و قادر هستی به بهترین ایده ها دست پیدا کنی و بهترین و فوق العاده ترین ایده ها را ببینی.

و فقط و فقط زمانی که این موضوع را عمیقا بپذیری که تو همین الان و با همین  شرایطی که داری و در آن به سر میبری قادر هستی که بهترین ایده ها را ببینی است که خواهی توانست به بهترین ایده ها دسترسی پیدا کنی.

و هر جا ذهنت هرگونه پیش شرطی را سر راه رسیدن تو به بهترین ایده ها قرار داد،و به تو گفت که تو باید اول فلان چیز را داشته باشی تا بعد بتوانی به بهترین ایده ها دسترسی داشته باشی ،یاد این حرف من بیوفت که به تو گفتم،خداوند که این جهان را خلق کرده است هیچ پیش شرطی سر راه دیدن ایده ها برای تو قرار نداده است و تو همین الان و با هرآنچه که الان داری هم قادر هستی که بهترین ایده ها را ببینی و به آنها دسترسی داشته باشی.

پس مورد اول را با هم یاد گرفتیم اینکه باید عمیقا بدانیم که ما میتوانیم به بهترین ایده ها دسترسی پیدا کنیم و میتوانیم به ایده هایی بهتر از آنچه که اکنون داریم،برسیم.

و اما در قسمت دوم برای رسیدن به ایده های عالیتر و وفوق العاده تر کاری که باید انجام بدهیم سپاسگزاری است.

بله سپاسگزاری!!

ما باید سپاسگزار ایده های های حال حاضرمان باشیم تا ایده های عالیتر و بهتر  و خفنتر به ما داده بشود و بتوانیم آنها را ببینیم.

درواقع در صورتی که رفتار ناسپاسی نسبت به ایده های حال حاضرمان داشته باشیم و آنها را دست کم بگیریم و بنظرمان ایده های بدرد نخور و چرت و پرت و بی خاصیت باشند،هیچ وقت نمیتوانیم به ایده های بهتر و فوق العاده تر دسترسی پیدا کنیم.

اما در صورتی که نحوه ی برخورد ما با  ایده مان به این صورت باشد که به آن ایده افتخار کنیم و دوستش داشته باشیم و با احساس خوب  و احساس سپاسگزاری با آن ایده ای که همین الان داریم رفتار کنیم،درواقع با این رفتار راه را باز گذاشته ایم تا ایده های بهتر و فوق العاده تر را دریافت کنیم.

 

پس راه رسیدن به ایده های عالی و فوق العاده تر در وهله ی اول این است که خود را لایق و شایسته ی دیدن بهترین ایده ها بدانیم و عمیقا معتقد باشیم که ما همین الان و با همین شرایطی که داریم میتوانیم به بهترین ایده ها دسترسی داشته باشیم.

و در وهله ی دوم سپاسگزار ایده های حال حاضرمان باشیم و قدردان این ایده ها باشیم که خود را به حوزه ی آگاهی ما رسانده اند و از آنها آگاه شده ایم و رفتار شکرگزاری نسبت به ایده هایمان داشته باشیم.

چون فقط دراین صورت است که میتوانیم به ایده های بهتر و فوق العاده تر،دسترسی داشته باشیم.

 

این محتوا رایگان نمیباشد
و
بهای آن،شتراک گذاشتن آنچه از این فایل یادگرفته ای با دیگران،در کامنت ها میباشد
تا افراد بسیاری بتوانند از زاویه ی نگاه تو با مفهوم این فایل آشنا بشوند