چگونه از حرفهای منفی دیگران انرژی بگیریم؟

قطعا برای هممون پیش اومده که وارد جمعی شدیم یا با ادمی ملاقات کردیم و بهمون گفتن که:

عه چقدر چاق شدی

-عه چقدر لاغر شدی

عه چرا جوش زدی

اوه اوه اوه عجب جوشی زدی،صورتتوخیلی بد کرده

لباست چرا این مدلیه

چرا درستو ادامه نمیدی

چرا ازدواج نکردی

چرا بچه دار نشدی

 

و کلی از این حرفهای بی پایه و اساسی که اصولا هم افرای آنها را به زبان میآورند که خیلی با خودشان در صلح و آرامش قرار ندارند (من که فردی را ندیده ام که در صلح و آرامش باشد و بعد با کلامش ، آگاهانه بخواهد قلب کسی را به درد آورد).

خب بگذریم.

میخواهم تکنیکی را با تو به اشتراک بگذارم که در صورت استفاده از این تکنیک ،همیشه و در هر زمانی که حرف منفی و ناخوشایند به تو زده میشود ،میتوانی از آن استفاده کنی و به جای از دست دادن انرژی خودت از آن حرف نیرو بگیری.

 

این تکنیک را به طور کامل در ویدئوی زیر برایت توضیح داده ام اما اگر بخواهم خلاصه بگویم:

زمانی که فردی به تو مثلا میگوید : وای چه جوش بزرگی روی صورتت زدی،چهره ات رو خیلی بد کرده!!!

به او بگو عهه نظرت اینه؟بنظر خودم که خیلی جذابه …آخه من خودم رو چه با جوش و چه بدون جوش دوست دارم و در هر صورت از چهره ی خودم لذت میبرم .(و بعد احساس عشق به خودت را در درونت احساس کن)

(حالا بیا و این مورد را تعمیم بده به هر حرف منفی ای که در کل زندگیت به تو زده میشود،در مورد چاق یا لاغر شدنت،در مورد اخلاقت ،در مورد تصمیم هایت در زندگی و…)

 

انجام دادن و استفاده از این تکنیک به این معنی نیست که ما بخواهیم نقص ها و نقاط ضعفمان را بی اهمیت قلمداد کنیم و در جهت حل آنها بر نیاییم،این مقوله ای دیگر است (که در مقاله های دیگر وبسایت به آن اشاره شده است).

هدف از این تکنیک این است که بدانیم فارغ از تمام ویژگی ها و تغییرات ظاهری ، ما لایق دوست داشته شدن(توسط خودمان) هستیم و نظر و دیدگاه دیگران درباره ی ما نباید ذره ای اثر در شدت علاقه ی ما به خودمان بگذارد .

و در ضمن وقتی ما میتوانیم حتی از حرفهای منفی دیگران هم انرژی بگیریم و آن را تبدیل به قدرت و نیرو و دوست داشتن بیشتر خودمان کنیم،چرا اینکار را انجام ندهیم؟

 

ویدئو را چند بار ببین و نت برداری کن و به مطالب گفته شده عمل کن تا احساس خیلی بهتری را در زندگیت تجربه کنی
نوشتهٔ پیشین
فیلم کوتاه(لبِآرت) رهایم کن
نوشتهٔ بعدی
پرسش و پاسخ عزت نفس 1
فهرست